ATIF-ANDAL ... archive to the future
ATIF-ANDAL ... archive to the future
Men
 
XXX
 
Els flv
 
Msodik flv
 
Harmadik flv
 
Negyedik flv
 
Egyb segtsgek
 
Szavazz!
Lezrt szavazsok
 

Szocilpszicholgia ttelek

Szocilpszicholgia ttelek : A CSOPORT SZEREPE AZ EGYN LETBEN. CSOPORTLLEKTANI IRNYZATOK. CSOPORTJELENSGEK.

A CSOPORT SZEREPE AZ EGYN LETBEN. CSOPORTLLEKTANI IRNYZATOK. CSOPORTJELENSGEK.

  2007.11.19. 11:17

11.ttel?

11.ttel

A CSOPORT SZEREPE AZ EGYN LETBEN. CSOPORTLLEKTANI IRNYZATOK. CSOPORTJELENSGEK. A CSOPORT FEJLDSNEK S MKDSNEK ALAPMECHANIZMUSAI-RTK S NORMAKPZDS A CSOPORTBAN

 

COOLEY:

  • Elsdleges (primer) kiscsoportok: intim, szemtl szembe val kapcsolatteremts jellemzi
  • Msodlagos (szekunder) kiscsoportok: a clirnyultsg, a szervezettsg jegyben jnnek ltre. Ezek nlklzik az intimitst, az lmnykzelsg, a szemlyessg jegyeit. Ilyenek a trsadalmi szervezetek vagy munkahelyi csoportok.

 

SIMMEL:

·        Trsasg sznterl szolgl kiscsoportok

·        Trtneti-trsadalmi kpzdmnyknt jelentkez trsadalmi nagycsoportok

 

Csoportkutats

1930: a csoportllektani trzsanyag hrom irnyzata klnlt el:

1.      zemllektani irnyzat: megjelent az egyedi munks, amelyik a maga egyni emberi szksgleteivel, ha azokra megfelelen odafigyelnek, a munkahelyi teljestmnyt befolysolni tudja. ELTON MAYhoz kapcsoldik ez (1933). (rai jegyzet)

Ksrlet: Milyen sszefggs van a munkaterem megvilgtsnak erssge s a munkateljestmny kztt? A ksrleti munkacsoport teljestmnye ntt a nagyobb megvilgts hatsra. Ekkor fokozatosan cskkenteni kezdtk a megvilgtst, s a teljestmny meredeken ntt. Mayra hrult a feladat, hogy ezt az ellentmondst megmagyarzza. Az interjk sorn kiderlt, hogy az sztnz tnyez egy addig figyelembe nem vett trsadalmi jelleg hats. A ksrletben rszt vev munksok gy reztk, hogy az zemben dolgoz nvtelen ezrek tmegbl kiemelkednek, a ksrleti csoportba kerlve velk szemlyesen foglalkoznak, nbecslsk ntt. Az emberi kapcsolatok (human relations) irnyzata az egynnel, mint az adott munkamegosztsi szisztma lncszemvel foglalkozik, abbl nem kiszaktani akarja, hanem csak komfortosabb kvnja tenni helyzett. A munkahelyeket humanizlni kell. (Csepeli) H.McIlvaine PARSONS jrartkelte May vizsglatait, s mdszertani hibkat fedezett fel. Ezek a mdszertani hibk nem vltoztatnak az eredmnyen.

 

  1. szociometriai megkzelts: Jacob MORENO (1953) nevhez fzdik. Moreno Erdlybl indult el, Bcsben sznhzat hozott ltre, 1925-ben az Amerikai Egyeslt llamokba vndorolt, tallkozott a pragmatikus ramlattal. 1932-ben Hudson Lenynevel intzet vezeti megkerestk, hogy mit lehetne tenni az elszaporodott szksek ellen? Mdszere: lnyoknak rokon-ellenszenvi vlasztsokra ptve vlaszolnia kellett, hogy ki kivel akar egy szobba kerlni. Ezzel beletekintett a csoportok rejtett hlzatba. tszervezte, hogy ki kivel lakjon. Cskkent a szksek szma. Fellaztotta az intzet zrt, merev rendszert, a kapcsolatokat szemlyesebb tette. Ez egy-szempont szociometria. Legtbbszr a tbb-szempontt hasznljuk.

 

Szociometria: : a rokonszenvi vlasztsok feltrsa csoportban s ezek alapjn a rokonszenvi hlzat felvzolsnak mdszere. Kimunklja Jacob Levy Moreno, akinek kapcsold vizsglatai 1932-ben indultak el. A ~ elterjedst annak ksznhette, hogy elsknt tette lehetv a kapcsolatok formalizlst s mennyisgi mutatkkal trtn kifejezst a jelensgeknek abban a tartomnyban, amelyben az egyninek s a trsasnak a klcsnhatsa bonthatatlan egyvtartozsuk szintjn figyelhet meg. 1945 utn Mrei Ferenc tovbbfejlesztette Moreno mdszert, s kialaktotta a tbb-szempont ~t, amely nemcsak az egyn helyt mutatja meg a trsas mezben, hanem magt a kzssget is jellemzi, s lehetv teszi az ember-csoportnak mint szocilpszich.-i egysgnek a meghatrozst. A ~ ennek a clnak akkor felel meg, ha sokoldalan tudja jellemezni a trsas alakzatot, ped.-i s szervezsi tmpontokat tud nyjtani a konfliktusok megelzshez s a kzssg erejnek fejlesztshez.

Krdsek: rokonszenvi pl:Ki a legjobb bartod?

Kzssgi funkcira vonatkoz pl: Ki tudn az osztlykirndulst a                legjobban megszervezni?

Egyni tulajdonsgokra,kpessgekre vonatkoz pl: Ki az, aki kiemelked valamiben?

Npszersgre vonatkoz pl: Kik azok, akiket legjobban szeretnek a tanrok?

Szerkezeti mutatk:

A. Kohzis mutatk

-klcsnssgi index: azt fejezi ki a szociometriai vizsglatban, hogy a trsas mezben lv szemlyek hny szzalknak van klcsns kapcsolata. Minl nagyobb ez mutat, annl kevesebb a trsas mezben a magnyosok szma. A mutat tlagrtke ( Mrei Ferenc szerint) 85–90. Ha ennl alacsonyabb a mutat, akkor a magnyosok szma nagyobb, a csoport kevsb mozgsthat, s valsznleg kevsb nyjt biztonsgot tagjainak. Klcsnssgi tblzat: Ez alapjn rajzolom meg a szociogramot. Minden szociometriai feldolgozs kiindul anyaga. bcrendben vagy brmilyen ms, a szociogram tl fggetlen sorrendben tntetik fel a csoport tagjait mind a fggleges, mind pedig a vzszintes tengelyen. A sorok s az oszlopok keresztezdsben kapott ngyzetek a kapcsoldsi mezk. Minden mezrl a csoport kt tagjnak kapcsoldsa olvashat le. A ~on a feltntetett adatok jellegk szerint klnbzek. Sok helytt mind a pozitv, mind a negatv vlaszokat felveszik a tblra. Abban valamennyi irnyzat egyetrt, hogy a klcsnssgeket a rokonszenvi vlasztsok alapjn hatrozzuk meg, a ~ ugyanis hitelesebb adatokat tartalmaz, ha anyaga homogn, nem tartalmazza a negatv vlasztsokat s a funkcira vonatkoz adatokat.

-Srsgi mutat: megmutatja, hogy egy szemlyre hny klcsns kapcsolat jut

-kohzis index

-Viszonzott kapcsolatok mutatja: azt fejezi ki, hogy a deklarlt kapcsolatoknak hny szzalka klcsns. Az adatokat a klcsnssgi tblzatsszest oszlopaibl mertjk. MreiFerenc szerint a ~nak tlagvezete 40 s 50 szzalk kztt van. Ennl alacsonyabb szm a kapcsoldsok bizonytalansgra, magasabb szm a kapcsolatok fokozott szilrdsgra utal.

B. Trsas helyzetek arnytsa:

A szociogramon minden szemlyt, csoporttagot (szmozott) karika jell. Kt vagy tbb szemly kztt kialakult, megnyilvnult kapcsolatot vonal brzol.

- frfi pr egyszeres vlaszts 

- ni pr egyszeres vlaszts 

- szoros frfi pr, ktszeres vlaszts, felteheten bartsg 

- klnnem szoros pr, hromszoros klcsns vlaszts, valsznleg intim kapcsolds 
  
- hromszg: hrom szemly klcsns kapcsolata; zrt csoportosuls

- zrt ngyzet: ngy szemly hat klcsns kapcsolata, sr csoportosuls 

csillag: egy szemlynek tbb klcsns kapcsolata van. de azok kztt, akikhez ktdik, nincs kapcsolat; a csillag kzppontjt nevezzk “sztrhelyzetnek”

C. Szerkezeti tpusok:

-halmazszerkezet

-laza szerkezet

-egy kzponttal rendelkez szles perem szerkezet

-tmbszerkezet

-tmb kzpont szerkezet

Csoportlgkri mutatk

Tagoldsi dimenzi mutatk

(internet)

 

  1. csoportdinamikai iskola: Kurt LEWIN (1972) nevhez fzdik. Az egyn s a csoport viszonyt, dinamikus sszefggst vizsglta. Az egyn ltnek tere a tbbi egyn, az egyn a csoportjtl fgg. De fggsge nem egyirny, is hat a csoportra. Ezek az elmleti felismersek alapoztk meg a csoportdinamika gyakorlati sikereit.  Alapgondolat: a csoport ms minsg, mint a rszek sszessge. 1960-ban vlsgperidus: nkritikai hullm, ktely fogalmazdott meg, a kiutat a gyakorlatra val orientltsg jellemezte, megjelentek a terpik.

 

Csoportllektan mdszerei:

    • tereptanulmnyok: Kutat bepl a vizsglt folyamatba, de megtartja kutati attitdjt. Ha ugyanazon a csoporthatsok rik, a kutati attitd nem tud teljesen objektv maradni.
    • Ler, feltr vizsglatok: A kutat kutati szerepben van. Cl: csoport mkdsnek megismerse. Teht ott l velk, de nyilvnval, hogy kutati szerepben van jelen.
    • Ksrletek:

Fggetlen vltoz: amelyikkel a kutat manipull, a ksrleti szemly tudattl fggetlen.

Fgg vltoz: mrni lehet ok-okozati sszefggsknt.

 

 

Az egyn s a csoport viszonya

MORTON: A legtgabb rtelemben csoportrl beszlnk, ha a csoportot alkot egynek kzt tarts trsadalmi interakci figyelhet meg, ami felttelezi a kommunikcit, a szemlypercepcit, interperszonlis kapcsolatokat s ennek rvn kialakul attitdket, rzelmeket, sttusokat, szerepeket. (rai jegyzet)

MILLS: egy bizonyos clbl sszejtt kt vagy tbb szemlybl llnak, s kapcsolatukat jelentsnek tartjk.

CATELL: a csoport a tagok szksgletkielgt eszkze. (Csepeli)

 

Az egyn s a csoport viszonyban elsknt a csaldot jellhetjk meg. A csaldban tapasztalja meg a gyerek a trsas kompetencijt, a trsadalmi kommunikci s interakci ltalnos mintit, illetve a csald alaktja a gyerek ntudatt. A csald komplex csoportmintt is kzvett. A csald rvn alakul ki a gyerek trsadalmi identitsa, a klnbz trsadalmi nagycsoporthoz val tartozs lmnye s tudata. Csald nyitottsga: 1.autokriter vagy demokratikus 2.egynszempont vagy trsadalom-szempont.

Gond csak ott van, amelyek csonkacsaldok (itt nem beszlhetnk teljesen komplex csoportlmnyrl s csoporthatsrl) vagy nincs jelen a csald a gyerek letben.

A gyerek szmra nincs alternatva, beleszletett a csaldba. Interiorizlt tekintlyjellemz. A kortrscsoportba val bepls folyamata hatrozza meg azt az rsi folyamatot, amely a csoportosuls egyes szintjeit hatrozza meg. A kortrscsoport j szocializcis szempontokat vet fel. PIAGET: felntt korban is kimutathat hatst kzvett a csald a gyerek szmra.

A csald engedelmessget s kiknyszertett fegyelmezettsget vr el. A kortrscsoportban a kapcsolatok kthetek s oldhatak. A gyerek tlheti a partnervlaszts, illetve a nem-vlaszts lmnyt. A kortrscsoport az, ahol a gyerek egyenlsgen alapul viszonyokra szmthat. (rai jegyzet)

 

Csoporttagsg motivcii

  • rintkezs srsge, a trbeli kzelsg csoportkpz tnyez. De sem a trbeli kzelsg, sem az rintkezs gyakorisga nem garantlja nmagban a csoport kialakulst, klnsen akkor nem, ha a leend tagok ellenszenvvel viseltetnek egyms irnt, trsadalmi-llektani rtelemben kvlllk, attitdjeik, rtkeik, nzeteik tbb klnbsget mutatnak, mint hasonlsgot. (Csepeli)
  • Affilicis sztn: velnk szletett, tartozni valakihez szksglett jelenti meg szmunkra. (rai jegyzet)
  • A csoportclok, s annak elfogadsa: A csoportclok elfogadsa akkor kvetkezik be, ha ezek a clok a tagok trsadalmilag meghatrozott szksgleteiben gykereznek. (Csepeli)
  • Funkcionlis kvetkezmnyek, amelyek a trsadalmi munkamegosztsbl fakadnak.
  • OLSON: csoportok akkor jnnek ltre, ha a potencilis tagoknak kzs rdekeik vannak, amelyeket csak kzsen tudnak realizlni. THIBAULT, KELLEY: csoporttagg vls motivcis alapja: szemlyek a csoporttagsgbl hzni vlt elnyket nagyobbnak tartjk, mint htrnyukat. (rai jegyzet)

 

Tagsgi csoportok:

Elklntnk formlis s informlis csoportokat. Sok kutat szerint a merev sztvlasztsuk ma mr nem tarthat.

Formlis csoport:

  • jog hatrozza meg,
  • a rszvtelben nem a szemlyessg a dominl,
  • valamilyen trsadalmi funkci kielgtse vgett jn ltre
  • meghatrozott munkamegosztson alapul hierarchikus hlzattal rendelkezik
  • tagjaik akarattl fggetlenek
  • objektv lttel rendelkeznek
  • csoporttevkenysgnek megfelelen a csoportokban a trsadalmi munkamegosztsnak megfelelen alakulnak ki a pozcik s a szerepek

 

Informlis csoport:

  • sajt vlaszts alapjn kerlnek be az egynek a csoportba
  • vllaljk a csoport-hovatartozst
  • kortrscsoport logikjt kvetik
  • ltfontossguk az individuum tekintetben meghatroz
  • fontos, hogy kikkel tartja az egyn az informlis csoportokban a kapcsolatot.

 

Ez a kt csoport a tagsgi csoportot jelentette az egyn szmra. Az egyni tudat lekpezst is jelenti a csoporttagsg, ezrt pozitvan rtkeli azokat a csoportokat, amikbe tartozik, nmagra vonatkoztatott pozitvumai rvetlnek az adott csoportra.

 

Vonatkoztatsi csoportok:

Viszonyts eredmnyeknt llnak el. A maga helyzett viszonylagossgban mrlegeli az egyn. KELLEY alapjn:

v     normatv vonatkoztatsi csoport: -kzvetlen hatsa van az egynre

                                                               -egyn jutalmazhatja, bntetheti

-hat egynre, hogy kvesse a csoport normit s a megszabott rtkeket

v     sszehasonltsi:  -kzvetett hatsa van

                                    -csak egy mrce, viszonytsi pont, amelyet az egyn attitdjei ki-                   

alaktsakor vesz figyelembe

-csak elvtelezi a msik csoport rdekeit

 

Csoporthatsok:

o       trsas hats: interakcis klcsnhats rvn jn ltre, motivcis feszltsget a csoport struktrlni kpes

o       tmeghats: nagy szm jelenlvk interakcija struktrlatlansgot visz a helyzetbe → n a motivcis feszltsg →regresszis folyamat indul meg a csoportban → kialakulnak a tmeghatsok

o       lcsoport-hatsok: tagok kzt valdi interakci nincs, egyszer statisztikai kpzdmnyknt jnnek ltre

 

Tevkenysgben megmutatkoz mechanikus sokszorozds meghatrozza a tevkenysg sikert, de ezt nem lehet egyrtelmen minden csoportnl gy rtelmezni. Er megsokszorosods rvnyesl, ha a feladat additv (kollektv erkifejts meghatroz, tagok tevkenysge sszeaddik) vagy diszjunktv (csoport teljestmnyt a legjobban teljest emberhez mrik, nveli a csoport hatkonysgt). Konjuktv feladat: csoport teljestmnyt a legkisebb teljestmny taghoz val viszonyts hatrozza meg.

 

Csoporthats szempontjbl a ltszm meghatroz. 20-25 f felett felbomlik a csoport vagy tmegg verdik vagy kiscsoportok jnnek ltre. 7 f az optimlis………

 

 

Csoport lthatsga

-lthatsgbl fakad effektusok

sok szervezet a lthatsg fokozsra trekszik. Ez mint asszimilcis hatsknt jelenik meg, ezt szolgljk a formlis csoportban megjelen egyenruhk. (Egyn eltnik, csak a csoport ltszik) Megklnbztet jelzst is szolglhat.

-lthatsg kerlsre trekvs

Ezek elhrtsban dolgoz szemlyek. Annyi trekszenek, hogy mindenki tudja, mi mg rejtik a lthatsgot.

-lthatsgbl fakad jegyek titkolsa

Ezek a stigmatizlt csoportok.

 

Egyni kpessgek hatssal vannak arra, hogy az egyn milyen pozciba kerl. Szociabilits, rzelmi tulajdonsgai, intelligencia

Pl. magas intelligencijak npszerbbek, magas szociabilitsak segtik a csoporttagok egyttmkdst

 

Csoportalakuls:

Kvnatosabb csoportszervezdsi elv, hogy heterogn legyen a csoport sszettele minden szempontbl, hisz majd a mkds rvn vlnak homogn csoportt. Homogn csoport mkdsnl extremizlds tnyt magba hordja. Szegregldshoz jrulhat.

 

Mikor hatrozottabb az egyn?

WEIT: az emberek csoportban vatosabbak

CLER: csoportban a ksrleti szemlyek nagyobb kockzatot vllalnak

 

-frfiak csoportban kockzatvllalbbak, mint a nk. Meghatroz, hogy az egyn rszrl milyen az involvlds krdse (mennyire rintett). Ha ers, akkor vatosabb az egyn, ha gyenge, akkor merszebb.

Htkznapjainkban:

-csoportban megoszlik a csoportban vllalt felelssg

ha bajba jut egy szemly, s krltte sokan vannak, akik tudnnak segteni, akkor kevesen fognak segteni pl. moziba fst volt. Mikor kevesen voltak, kimentek. Mikor sokan voltak, mindenki khcselt s vrta, hogy majd valaki gyis szl, ha baj van.

 

Csoportfolyamatok:

Csoporthatsokat a csoportfolyamatok struktrljk.

*      Elsdleges struktrl tnyez az interakcis hlzat, mely metszspontjaiban alakulnak ki a sttusok. Vlsz: csoportban a szerepeknek kt alaptpusa van: 1. csoport mkdst aktvan elmozdt szerepek, 2.passzv, vgrehajt szerepek (akik tancsadsra szorulnak)

Egy csoport letben a szerepstruktra ltalban lland. A betlti viszont vltozhatnak.

*      Kommunikcis hlzat: jelzi a csoport kiegyenslyozottsgt, bomlst. A kls szemllnek tjkozdst ad a csoport nvjrl..

Abszolt tpus: mindenki mindenkivel kommunikl

Kr: mindenki csak a szomszddal kommunikl

Lnc: csak a kt szls nem kommunikl

Y vagy X alakzat: centralizlt kommunikci, diktatrikus lehet az informci ramls.

*      Funkcionlis szereprendszer a csoport clhoz val hozzjutsa alapjn:

-konstruktv szerep: elsegti a csoport tevkenysgt

-destruktv szerep: "gtolja" a csoport tevkenysgt

*      Csoportrtk, normateremt folyamatai meghatrozzk a csoport hatkonysgt, sszetartozst, egysgt.

Csoportok vezetse: levini:

1 Autokratikus vezets: parancsol, nem trgyilagos brlat s dicsret, sok brlat, a vezet n-hangsly. Hatsa: A vgzett munka, a teljestmny mennyisgileg a legtbb, de minsgben nagy a szrs. Sok ellensgeskeds, agresszi, bnbakkeress.

2. Lasses-faire: rhagys vezets, megenged, nirnytsra serkent, irnyts s normk hinya. Hatsa: kevesebb s rosszabb munka, teljestmny, spontn tevkenysg, harc a vezet szereprt, agresszv trekvsek.

3.Demokratikus vezet: irnyts szksg szerint, tancsadi jelleggel. Hatsa: mennyisgileg mrskelt, de egyenletes, a minsg magas sznvonal. Kreatv megoldsok, magas munkamotivci.

 

Csoport vezetse lehet: tradicionlis, karizmatikus, leglis

Csoport fejldse:

Idi dimenzik meghatrozk.

Szakaszai a klasszikus feloszts szerint: 1. alakuls, 2. viharzs, 3.norma, rtkteremt szakasz, 4. mkds

 vagy mshogy

1. fggs, 2. prba-lls, 3. harc a csoporttagok kztt s menekls a csoportbl

Ezek ciklikusak.

 

 
Bejelentkezs
Felhasznlnv:

Jelsz:
SgSg
Regisztrci
Elfelejtettem a jelszt
 
ra
 
XXX
 
Naptr
2025. Augusztus
HKSCPSV
28
29
30
31
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
01
02
03
04
05
06
<<   >>
 
Ennyien voltunk itt
Induls: 2006-11-29
 
Fontos lehet...
 
Nvnapksznt

 
Ha bejn az oldal
 
Szrakozs
 
Milyen id van ma?
Magyarorszg idjrsa
A rszletekrt klikk a kpre.
 
TAT TUAM ASI
 
Sztr

 

Kedves Csokoládé kedvelõk! Segítségeteket kérném a kérdõívem kitöltéséhez! Témája a CSOKOLÁDÉ MÁRKÁK! Köszön    *****    Homlokzati hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, lakások, nyaralók és egyéb épületek homlokzati hõszigetelését!    *****    * Beugrós munkavállalók éjjel-nappal. * Beugrós munkavállalók éjjel-nappal. * Beugrós munkavállalók éjjel-nappal. *    *****    Elindult a Játék határok nélkül rajongói oldal! Ha te is szeretted a '90-es évek népszerû mûsorát, nézz be ide!    *****    Megjelent a Nintendo Switch 2 és a Mario Kart World! Ennek örömére megújítottam a Hungarian Super Mario Fan Club oldalt.    *****    Homlokzati hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését! 0630/583-3168    *****    A PlayStation 3 átmeneti fiaskója után a PlayStation 4 ismét sikersztori volt. Ha kíváncsi vagy a történetére, katt ide!    *****    A Bakuten!! az egyik leginkább alulértékelt sportanime. Egyedi, mégis csodálatos alkotásról van szó. Itt olvashatsz róla    *****    A PlayStation 3-ra jelentõsen felborultak az erõviszonyok a konzolpiacon. Ha érdekel a PS3 története, akkor kattints ide    *****    Új mese a Mesetárban! Téged is vár, gyere bátran! Mese, mese, meskete - ha nem hiszed, nézz bele!    *****    Az Anya, ha mûvész - Beszélgetés Hernádi Judittal és lányával, Tarján Zsófival - 2025.05.08-án 18:00 -Corinthia Budapest    *****    &#10024; Egy receptes gyûjtemény, ahol a lélek is helyet kapott &#8211; ismerd meg a &#8222;Megóvlak&#8221; címû írást!    *****    Hímes tojás, nyuszipár, téged vár a Mesetár! Kukkants be hozzánk!    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését! 0630/583-3168    *****    Nagyon ütõs volt a Nintendo Switch 2 Direct! Elemzést a látottakról pedig itt olvashatsz!    *****    Elkészítem születési horoszkópod és ajándék 3 éves elõrejelzésed. Utána szóban minden kérdésedet megbeszéljük! Kattints    *****    Könyves oldal - egy jó könyv, elrepít bárhová - Könyves oldal    *****    20 éve jelent meg a Nintendo DS! Emlékezzünk meg ról, hisz olyan sok szép perccel ajándékozott meg minket a játékaival!    *****    Ha érdekelnek az animék,mangák,videojátékok, japán és holland nyelv és kultúra, akkor látogass el a személyes oldalamra.    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését! 0630/583-3168 Hívjon!